Kesici Ataçmanlar

Patlatma izinlerinin olmadığı üretim galerileri ,cevher çıkarımı,alçı ve taş ocaklarında kullanılabilen üretim ve kazıma makineleridir.Makineler hidrolik olup ekskavatörden aldığı hidrolik gücü dönme gücüne dönüştürerek üretim ve kazım olanağı sunmaktadır.Antraquip hidrolik kaya ve beton kesiciler ,tek eksenli basma dayanımları 25000psi ya da 175Mpa’a kadar lan malzemeler için uygundur.

AVANTAJLARI;

> Yüksek güçlü hidrolik motor

> Maksimum üretim ve uzun hizmet süresi sağlamak için dayanıklı kesici tambur

> Üst düzey performans için isteğe göre yapılabilen özel tamburlar

> Her türlü ekskavatöre göre ayarlanabilen dizayn.

> Teknik destek için her zaman hazır olan saha teknisyenleri , lokal temsilci ve

personeller

> Tamamen Amerikan yapımı bölüm ve parçalar

ANTRAQUIP kesicileri ürün grubu hidrolik ekskavatörlerin verimliliğini en üst düzeyde tutma konusunda ataçman endüstrisinde yapılan yeniliklerle ilgili sektör lideridir.

Antraquip kesiciler birçok uygulamalarda kullanılabilir. Bunlardan bir tanesi hidrolik kırıcı ve patlatmaya alternatif olarak genel kaya kazısıdır.

Antraquip hidrolik kazıcıları hendek kazısında kullanılabilir ve istenilen profilin elde edilmesi ve kırılan maddelerin geri dolum için kullanılabilir boyutta olmasına olanak sağlaması açısından kırıcılara göre daha iyi bir alternatiftir.

Antraquip kesicileri kırma işlemini kontrol etmek ve çevredeki yapıları rahatsız etmemek için hassas ve az titreşim ile sakin çalışabilir.

ANTRAQUIP kesicileri hiçbir değişiklik yapılmadan su altında kullanılmak için tasarlandı. Su altında bu ataçmanların su altı kullanımında en iyi seçenek olduğu şüphe götürmez.

Genellikle galeri açma makinası ataşmanı olarak tercih edilen antraquip kesicileri yaygın olarak kesme profili kesin olarak kontrol edilebilecek şekilde tünel,şaft ve bağlantı tüneli kazısı yapmak için kullanılır.

Antraquip kesicileri herhangi bir kırma ya da proses işlemi gerekliliği olmayan, hazır maden ürünü yaratacak şekilde gypsum,talc ve kireçtaşı gibi yumuşak kayalarda ideal bir madencilik uygulamasıdır.

Antraquip kesicileri Tünellerde,yeraltı madenlerinde ve hatta taş ocaklarındaki patlatmalardan sonra, istenilen hızlı proses ve güvenli çevre ölçeklendirme operasyonları için konvansiyonel methodlara göre daha idealdir.

KAYA KESİMİNDE YENİLİKLER

Antaquip ekskavatörler için kaya ve beton kesici ataçmanları inşaat endüstrisine yenilik getirdi. Antraquip kesicileri limitli gürültü ve titreşimde kaya ve betonu etkili bir şekilde kazıyabilecek güçte ataçmanlardır. AQ-1S ile AQ-6 aralığındaki modeller monte edilebilir ve boyutları 1.5ton ile 180 ton arasında değişen yardımcı hidrolik ekskavatörlere ile çalıştırılabilir.

Antraquip kesicileri tam kesme kontrolü sağlanırken kaya kazısı ve beton yıkımı için mükemmel üretim oranı sunmaktadır. Hendek kazısı, genel kaya kazısı, kontrol, yıkım, ölçeklendirme, profil çıkarma, toprak iyileştirme, donmuş zemin kesme, tünel açma, kaya kazıması ve daha başka uygulamalar içeren projelerinizde antraquip kesicilerini çözüm olarak göz önüne almalısınız.

Antraquip şimdi size özel uygulamalarınız için çeşitli kesici tambur tasarımları sunuyor. Bunlardan birçoğu tünel açma, ölçeklendirme, iyileştirme ve kaya öğütme için özelleşmiş tamburlar içermektedir. Bunlara ek olarak farklı malzeme ve koşullar için tasarlanmış her makine için çeşitli karbürlü kesici pik mevcuttur.

TEK TAMBURLU(AXIAL) KESİCİLER

Tek tamburlu kesici yaygın olarak sıra dışı kesme duyarlılığı olan dar hendek kazısı, beton kazık kesmesi, iyileştirme, profil alma, ölçeklendirme ve diğer projelerde kullanılır.

EK OLARAK ÖNERİLEN ATAÇMANLAR

HİDROLİK ROTASYON ÜNİTESİ

Antraquip’in bütün ürünlerine hidrolik rotasyon ürünleri uygulayabilmektedir. Ünite zorlu şantiye koşullarında belirli kesme kapasitesini arttırmak ve ulaşılması zor tünel profilllerini kesmek için kesicinin 360 derece rotasyon yapabilmesine olanak sağlayabilmektedir.

SOIL MIXING İÇİN TOPRAK MİKSERLERİ

Projenin koşullarına ve gerekliliklerine bağlı olarak çeşitli toprak mikser ve iyileştirme opsiyonları mevcuttur. İyileştirme ve karıştırma prosesinde hortum zedelenmelerine karşı korunaklı bir sistem olup katkıların karışmasına yardımcı ve dayanıklı tasarlanmıştır.

TESTERE ATAÇMANLARI

ELMAS VE KARBÜRLÜ KAYA TESTERELERİ

Antraquip, çeşitli uygulamalarda her boyuttaki ekskavatörler için karbürlü ve elmas testere ataçmanları sunmaktadır. Karbürlü testereler, yaklaşık kalınlığı 4 inç(100mm) olan yumuşaktan orta sert kayalar için kaya kesme çözümü sunarken, elmas testereler diğer kazı metotlarında zor başa çıkılan kayalarda kesme çözümü sunmaktadır. AQD serileri güçlendirilmiş betonların yanı sıra, içerisinde granit, bazalt vb. içeren sert kayaları kolaylıkla kesmektedir.

Bütün ağırlık sınıflarında boyutları 600mm’den 3000mm’ye kadar bıçak aralıklarıyla birlikte modeller mevcuttur.

Testere uygulamaları:

> Kırma

> Hendek kazma

> Kaya kazısı

> Asfalt kazıma ve yol işleri

> Boyutlu taş ve mermer ocakçılığı

ASFALT REHABİLİTASYONU

Bu makinalar iç ve dış yüzeylerin, yolların, kavşakların temizliği ve bakımı için asfalt ve beton yüzeylerde çalışmak için kullanılabilmektedir.

Ekskavatörler, beko loder ve bobcat türü makinelere monte edilebilen Antraquip asfalt rehabilitasyon makineleri mevcuttur.