Metal Dedektörleri

Özellikle madenlerde kullanılan konveyör sistemlerinde delici ekipmanların çıkarılan cevhere karışması konusu önem arz etmektedir.Bu metallerin üretimden çıkarılan cevherlere karışmaması için metal dedektörleri kullanılır.Çeşitli otomasyon ve kapasiteye sahip bu dedektörler üç farklı alarm sistemi ile donanabilir.

Bayraklı sistem,siren sistemi,görsel ışıklı uyarı.Konveyör genişliği parça yükseklik ve çapları,metallerin çeşidi gibi verileri sonucu uygun metal dedektörü seçilir.Bu konuda en gelişmiş sistemleri tedarik eden Avustralyadan temsilciliğimiz mevcuttur.Dayanıklı,güvenli ve hassas dedektörler ile firmanızın ihtiyaçlarını çözebilmeyi ümit ediyoruz.

Konveyör bant tipi metal dedektörler, daha çok konveyör üstünden taşınan malzeme yüksekliği 10 – 15 cm ve daha düşük olan yerlerde kullanılmaktadır. Konveyör bant ile beslenen ve metalden zarar görebilecek tüm tesisler (mıcır – kum – gıda – tekstil – v.b) Metal dedektörde hassasiyet ayarı ve toprak ayarı (basic setup) yani temel stabilizasyon ayarı yapılabilmektedir.Bu ayar ile taşınan malzeme içindeki metal karışımı %10’ a kadar sıfırlayabilmektedir. Konveyör tip metal dedektörler istenilen şekil ve ölçüde imal edilmektedir.

Firmamız karşılıklı görüşüp gerekli ve yerinde çözüm üretebilmektedir. Metal dedektör bant ile taşınan malzeme içerisine karışmış olan ferro ve non ferro metal bileşiklerini tespit ederek bant konveyörü veya istenilen bölgeleri durduran bir sistemdir.

>Bant üstü malzeme taşıması yapılan yerlerde kullanılır. Bant üstü malzeme yüksekliği 150 mm’yi geçmemesi gerekir.

>Algılama hassasiyeti Min 30-40 mm ve üstü metal parçacıklardır.

>Metal dedektör kontrol panosu dijital göstergeli olup ayar işlemleri sayısal değer verilerek yapılır.

>Parazit, yanlış alarm, toprak ve telsiz sinyali gibi olumsuzluklara karşı parazit ayarı menüsü vardır.

>Metal dedektör yapısı DKP sacdan olup darbelere ve ağır çalışma şartlarına uygundur.

>Montajı kolay olup taşıyıcı sistemde yapısal değişiklik gerektirmez.

>Metal dedektör uyarı ve ikaz sistemi sesli veya ışıklı olup ayrıca bir bağlantı gerektirmez.

>Metal Raptiye (perçin) ile ekli bantlarda rahatlıkla kullanılabilir. Perçin sensörü bağlantısı standart olup sonradan takılabilir